RALLY-0

 

Rally – O czyli  sport, zabawa i psie posłuszeństwo –  to kurs przeznaczony dla psów od 8 miesiąca życia które znają podstawowe komendy typu ” siad „, leżeć „. Przewodnikiem psa może być dziecko od 8 r życia lub osoba dorosła.
 Opis zajęć :
– kurs składa się z 6 spotkań trwających 50 minut
– zajęcia odbywają się raz w tygodniu
 – pierwsze spotkanie dotyczy omówienia regulaminu zawodów i znaków i pokazanie toru
 – cena całego kursu 250 zł , pojedyncze zajęcia 50 zł
– prowadzący psycholog, treser psów, instruktor Rally – O
 – nie trzeba posiadać własnego psa , możliwy jest udział w zajęciach z psem instruktora

Rally  – O ( Rally Obedience) to dyscyplina psiego sportu , polegająca na przejściu przez przewodnika z psem przez ustawiony tor z poleceniami z zakresu psiego posłuszeństwa typu siad, leżeć, zostań, czy wykonaniu zaleconych figur i obejść. Regulamin zawodów i szczegółowy opis idei tego sportowego posłuszeństwa można znaleźć na stronie Stowarzyszenia Rally – O http://www.rally-o.pl/. Ta odmiana nauki posłuszeństwa na luzie charakteryzuje się budowaniem pozytywnej więzi i współpracy między psem a przewodnikiem bez przemocy. Pokonywanie toru jest zabawą i dostarcza zespołowi pies – człowiek wiele radości. Do wykonania poleceń umieszczonych na znakach konieczne jest opanowanie pewnego zakresu komend i chodzenia przy nodze   – dlatego jest to świetna technika pracy nad przydatnymi umiejętnościami w  trakcie codziennych spacerów z psami. Każdy znak z toru znajduje przydatność w jakiejś życiowej sytuacji ( np. spotkanie na ulicy znajomej osoby lub zmiana kierunku marszu na zatłoczonym chodniku ). Stowarzyszenie Rally  – O w Polsce organizuje zawody tego sportu kilka razy w roku w różnych miastach . Istnieje możliwość przygotowania do zawodów i udział w nich z psem instruktora dla osób korzystających z pomocy specjalistycznej w naszej poradni lub korzystających z tych zajęć jako forma dogoterapii . Można również wystartować z przygotowanym na kursie własnym psem  – ponosząc opłatę startową zgodnie z regulaminem Stowarzyszenia Rally- O. W razie pytań zapraszam do kontaktu mailowego.

 PSIE SZTUCZKI

 

Psie sztuczki  – szkolenie dla psów w wieku od 5 miesiąca, obejmujące naukę kilku różnych komend, np. zdechł pies, cofania, czołgania, chodzenia slalomem między nogami, ukłonu, oblizywania się, kiwania głową ” tak/ nie „, robienia misia, obejmowania łapą przedmiotu, zbierania zabawek, robienia obrotów i kółek, podawania łapy, przybijania ” piątki ” , robienia „żółwika” i wielu innych. Celem tego rodzaju spotkań jest znalezienie pomysłu na wspólnie spędzany czas psa i opiekuna, uczenie psa sprawia opiekunowi dużo radości, pies chętny do współpracy ( a tylko takie uczymy na tym kursie, nie stosujemy technik przymusu tylko wzmocnienia pozytywne ) również czerpie radość z czasu spędzonego na wspólnej aktywności ze swoim człowiekiem.

Koszt szkolenia:
     – 80 zł za 50 minutowe spotkanie indywidualne 
    – 50 zł za spotkania w małej grupie ( max 3 psy na zajęciach trwających 60 minut)

 KLATKA

 

Klatka – nauka korzystania z klatki jest pomocna w przypadku podróżowania z psami na wakacje, do hoteli, pozostawiania na dłuższy czas samych w domu, w przypadku obawy o zniszczenia w domu , albo w sytuacjach gdy chcemy mieć pewność za pies ma możliwość wyciszenia i odpoczynku właśnie w swojej klatce. Dobrze przeprowadzone szkolenie powoduje, że psy chętnie wchodzą do swoich klatek, używają je jako schronienia i lubią w nich przebywać. Więcej o zastosowaniu klatki znajdziecie w  naszym blogu. Na filmikach psy chętnie używające swoich klatek.
Standardowe szkolenie klatkowe obejmuje dwa spotkania po 60 minut. Koszt szkolenia 120 zł.
Dostęp do komunikacji internetowej w trakcie szkolenia  – dodatkowe 100 zł  – w tej cenie możliwość wysłania do instruktora czterech jednominutowych filmików i uzyskanie komentarza. 

 WARSZTATY ZABAWKOWE

 

Zabawa to stymulacja inteligencji psa  – dlatego bardzo ważne jest wiedzieć w jaki sposób najlepiej  się bawić za swoim psem ! Kreatywność, pomysłowość, odpowiednie techniki zabawy  –  mogą dużo pomóc w ” układaniu ” psa z problemami , ale też są niezbędne w wychowaniu każdego dorastającego psa.   Wiedząc o tym jak wiele może się zmienić gdy będziemy postępować właściwie  – raz w miesiącu organizujemy 1 godzinne warsztaty zabawkowe w poradni Diamed . Zapraszamy na nie samych opiekunów ponieważ zajęcia odbywają się w salach poradni, omawiamy na nich możliwe sposoby zabaw.  Na warsztaty należy się zapisać i dokonać opłaty dzień przed zajęciami ( w rejestracji poradni lub przelewem na konto ).

Cena: 15 zł od osoby wpłacone przed zajęciami, dzień przed zajęciami uczestnicy którzy dokonali zgłoszenia otrzymają potwierdzenie terminu
miejsce zajęć Gniezno ul. E. Orzeszkowej  – poniedziałki lub piątki popołudniu

SZKOLENIE KLIKEROWE

Kliker  –  skuteczna metoda szkolenia psa , ale nie dla każdego 🙂

Polega na zaznaczaniu pożądanych zachowań psa poprzez klikniecie klikerem w momencie kiedy pies wykonuje zachowanie o które nam chodzi ( np. siad ), zawsze po dźwięku klikera pies musi otrzymać nagrodę, nawet jeżeli odgłos wydobył się przypadkowo.  Z czasem wycofujemy nagrody smakołykowe, wydajemy nagrody coraz rzadziej, oczekujemy od psa coraz więcej prawidłowego zachowania zanim wydamy nagrodę , z czasem  musimy pamiętać o nagradzaniu losowym (co 4-8  raz , nieregularnie po to żeby pies zrozumiał , że chodzi o to konkretne zachowanie a nie o czas, czy jakiś rytm np ruch / nagroda). Można stosować nadal nagrody przy podwyższaniu stopnia trudności ćwiczeń. Metoda klikerowa ma zwolenników i przeciwników. Na pewno nie jest dla każdego tylko dla tych którzy ją polubią.
Plusy metody   –  pies uczy się ta metodą szybciej i bardziej efektywnie niż innymi metodami, ponieważ dokładnie wie dzięki klikerowi o które zachowanie nauczycielowi chodzi – metoda jest jasna, prosta i czytelna dla psów, tylko nie zawsze człowiek potrafi jej prawidłowo używać ( klika w nieodpowiednim czasie, nie wydaje nagród właściwie itd ).
Minusy  – trzeba mieć dobry refleks, żeby zaznaczyć prawidłowe zachowania psa, jeżeli kliknięcia będą za wcześnie lub za późno to zaznaczymy inne zachowanie niż chcieliśmy i nauczymy psa czegoś innego.  Wydajemy przy tej nauce sporo smakołyków  –  trzeba zatem uważać na przekarmienie psa . 
Metoda klikerowa ma zastosowanie w profesjonalnej pracy z różnymi zwierzętami, korzysta z niej też ruch Fear Free  – poprawiający komfort psychiczny zwierząt podczas wizyt u weterynarzy i zabiegów. Wypracowuje się z zwierzęciem sygnał oznaczający zgodę na kontynuację zabiegu np czyszczenia ucha czy obcinania paznokci – ten sygnał warunkuje się przy pomocy metody klikerowej. 
Początek nauki : 
1. uwarunkowanie kilkera czyli wyrobienie skojarzenia u psa  między dźwiękiem i nagrodą poprzez wydawanie smakołyków po dźwięku klikera
2. klik oznacza nagrodę ( jedzenie lub zabawki )
3. w trakcie szkolenia podwyższamy kryteria, nagradzamy rzadziej
4. wprowadzamy komendę zwalniającą i kończącą trening
5. stosujemy wiele nieregularnych powtórzeń.
Kurs klikerowy  – to dwa grupowe spotkania startowe wyjaśniające podstawy teoretyczne i praktykę pracy z klikerem w cenie 120 zł za dwie godziny. Następnie proponujemy dodatkowe konsultacje indywidualne w cenie pojedynczych lekcji  w ilości dobranej indywidualnie i zależnej  od zapotrzebowania pary przewodnik – pies. Cena konsultacji indywidualnych 100 zł za godzinę. Wielu osobom wystarcza startowe szkolenie grupowe do nauczania swojego psa metoda klikerową.

KURS CHODZENIA PRZY NODZE

Kurs chodzenie przy nodze  4444 –  4 spotkania 40 minutowe i 4 filmiki  około trwające  1 minuty ( razem ok 4 minuty materiału video do analizy ) wysłane mailem w formacie możliwym do obejrzenia, 4 maile z komentarzem w odpowiedzi  – czas realizacji zamówienia od startu 4 miesiące ( po tym terminie kurs traci ważność ). Opłata na początku kursu  – 350 zł

Odezwij się do nas 🙂

Jeśli chcesz się zapisać do nas na szkolenia, lub masz pytania dotyczące naszych produktów, usług. Pisz śmiało! Postaramy się jak najszybciej odpowiedzieć!

Telefon

605-319-650

E-mail

annajankowiak@gmail.com